TEGV İstanbul Sema- Aydın Doğan Eğitim Parkı

Ülkemizin eğitim sistemindeki ciddi sorunlara rağmen bize hayat ışığı olan TEGV, her türlü zorlukta bile umudumuzu kaybetmeden Cumhuriyetimize yakışır gençler yetiştirmek için biz gönüllülere fırsat veriyor. Öğrendiklerini çocuklarla paylaşmanın mutluluğu ve seninle aynı ışık için yola çıkan diğer gönüllülerle deneyimlerini paylaşacak bir ortamın olması beni her zaman geliştirmiştir. Hiçbir karşılık beklemeden değer üretmek, gönüllü ağabey olmak beni hep mutlu etti. İstediğimiz gelecekte yaşamanın yolu onu tasarlamaktır. Vakfımız gibi kendini çocuklara adamış kurumlar ve onun etrafında toplanan gönüllülerden biri olmak güzel bir fırsattı.

Ben bir çocuk gönüllüyüm. 1998 yılında TEGV Fındıkzade Eğitim Parkı’na bilgisayar öğrenmek için geldiğim bir gün Levent Kırca-Oya Başar Tiyatrosu’nun Peter Pan oyunu için ücretsiz bilet verilmişti ve belli bir saatte herkesin parktan alınıp oyuna götürüleceği söylenmişti. Daha önce hiç tiyatroya gitmediğim için beni çok heyecanlandırmıştı ve hemen kaydolmuştum aileme danışmadan. Yaşıtım birçok çocukla ilk defa bir tiyatro oyunu seyretme deneyimi yaşamak beni çok değiştirdi ve hayatımın farklı dönemlerinde tiyatro eğitimleri almama vesile oldu. Ve aynı gün, ben de büyüdüğümde burada gönüllü ağabey olmalıyım diye hayal kurmama da sebep oldu.

Bir diğer anım ise gönüllü olarak yine Fındıkzade Eğitim Parkı’nda (şimdiki adıyla Sema- Aydın Doğan Eğitim Parkı) bulunurken Güney Koreli bir arkadaşımın 2010 yılında İstanbul’un Kültür Başkenti seçilmesi dolayısıyla verdiğimiz “Evimiz İstanbul” etkinliğine misafir olarak katılmasıydı. Viyana’dan ziyarete gelen Güney Kore vatandaşı Minjee Pyo ile çocuklarımızın bir şeyler paylaşması, onunla beraber etkinlikte bulunmaları gözlerindeki ışığa öyle güzel yansımıştı ki, dün gibi hatırlayabiliyorum.

Bana ve hayatımdaki insanlara birçok faydalı etkisi ve anısı olan vakfımız ve vakfımız gibi kurumlar hep hayatımızda olsun, karanlığa her zaman bir mum yakabilme gücü bizimle olsun.

”2015 yılında,TEGV’de çocukken gönüllü olanların hikayeleri için yazılmıştır”

http://www.gonulluplatformu.com/fatih-cetiz-istanbul-sema-aydin-dogan-egitim-parki.html

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s