Hakkında

Fatih CETİZ Kimdir?

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası Finans(İngilizce) bölümünü üçüncülükle bitirdi. Yan dal öğrenimini İşletme bölümünde tamamladı. Lisans öğrenimi sırasında öğrenci değişim programı ile Viyana’ya gitmeye hak kazandı.  Aynı üniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsü ”Tasarım” bölümünde yükseköğrenimini yaptı. Türkiye’de alanında bir ilk olan ‘’ortak çalışma alanları’’ üzerine yazdığı tezi 2017 yılında yayınlandı. Tüm öğrenim hayatını tam burslu olarak sürdürdü.

Kurumsal iş tecrübelerine öğrencilik yıllarında dört büyük şirkette staj yaparak başladı. Mezuniyet sonrası Turkcell’de sırasıyla analist ve veri madencisi olarak görev aldı, bölümünde raporlamaları kurguladı. Kariyerine e-ticaret yapan bir şirket kurarak devam etti. İş tasarımı tamamlanan şirketin devri sonrası,çalışma hayatındaki farklı sektör deneyimleri ve farklı akademik kariyeri ile Haliç Üniversitesi Kariyer Merkezinde kurucu müdür olarak görev almaya başladı.

Ülkemizde ve yurtdışındaki STK’larda 10 yıldan fazla kişisel gelecek planlama konusunda projeler başlattı ve uyguladı. Projelerini çoğunlukla öğrencilerin yeteneklerini geliştirmeleri üzerine kurguladı. İçeriğini kendisinin hazırladığı Gelecek Tasarımı, Yaratıcı Düşünce konularında konferanslar vermektedir. Gelecek Atölyesi ve benzeri uygulamalı atölye çalışmalarını da sürdürmektedir. GençFütüristler grubunun gelişimi ve Türkiye’de yayılması için çalışmalar yaptı. Stratejik Planlama Derneğinin kuruluşunda yönetim kurulunda bulundu. TEGV’de yaklaşık 4 yıl çocukların matematik ve kariyer gelişimi için çalıştı. AIESEC’te Yurtdışından Gelen Stajyerlere rehberlik yaptı. Amerikalı ve Danimarkalı fütüristlerle çalışmalar yaptı. Yeni Ekonomi Derneğinin kurucuları arasındadır. Dernekte, İş Tasarımından ve Yetenek Gelişiminden sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir.

İş tasarımlarından bazıları ise GençFütüristlerin kullandığı Fütürist Elçiler programı, spontan yaratıcılığı kullanarak gelecekçiliği tetikleyen Gelecek Atölyesi, gelecek tasarımları yaratmak için Future Map, online yapı market tasarımı için e-ticaret sitesi, Gelecek Tasarımı ve Yeni Ekonomi konferans serileri ve Haliç Üniversitesi Kariyer Merkezinin işleyişinin ve uygulamalarının tasarlanması.

En sevdiği kitap serisi Sherlock Holmes. İlgiyle okuduğu ve takip ettiği yazarların başında İhsan Oktay Anar, İlber Ortaylı ve Sunay Akın geliyor.

Yine,Yeni,Yeniden…

Linkedin hesabı: https://tr.linkedin.com/in/fatih-cetiz-a1968414

GençFütüristler Faaliyet Raporu: GencFuturistler 2012-2014 Faaliyet Raporu

KHAS Fütürisler Kulübü Faaliyet Raporu: Khas Futuristler Kulubu 2010-2011 Faaliyet Raporu

fatih cetiz

Reklam