Mobil Çalışma ve Trafik!

Artık yüzyılımızda bilgi edineceğimiz yüzlerce açık kaynak var. Hepimiz iyi birer veri madencisi olmak için adayız. Google arama trendleri çalışmanızın başlığı ya da aradığınız kelimenin hangi bölgelerde ne kadar çok haber yapıldığı hatta hangi şehirlerde daha çok arandığını gösteriyor.

Bugün yaşadığım trafik çilesinden sonra bir kez daha anladım ki mobil çalışma şart oldu. Gerekli olduğu durumlarda haftanın belirli günleri ortak çalışma alanlarında toplanılabilir. Ya da şöyle düşünelim çalışmak özgürleşsin, istediğimiz zaman istediğimiz yerde çalışabilelim. Zaman ve mekan kullanımı özgür irademize bağlı olsun. Haklar verilmez, alınır. Biz de Y kuşağı olarak yüzyılımızın gereği olan haklarımızı almalıyız.

Mobil çalışma hakkında arama trendlerine baktığımda ise 2005 yılında konuşulmaya ve haber yapılmaya başlandığını gözlemledim. Ekonomik kriz sonrası da sürekli artan bir grafik çizmektedir.  Aynı zamanda coworking space(ortak çalışma alanları) kelimelerini arattığımda, mobil çalışma hakkında aramaların ve haberlerin arttığı 2009 yılını trendin başlangıcı olarak göstermektedir. Bu iki konu günümüze doğru artan bir grafik seyretmektedir, eminim ki önümüzdeki dönemlerde ortak çalışma alanları ile ilgili daha fazla haber, yayın ve şirket göreceksiniz.

Bu değişimi hızlandıralım, trafiğe de çare bulalım!

mobile working

 

cowork

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s